۵ دقیقه مکالمه تلفنی در ازای تأمین هروئین

on .

fashafooye tehran bozorg zendan97یک درویش زندانی محبوس در بند سرقتی‌های زندان فشافویه می‌گوید به ازای هر ۵ دقیقه مکالمه‌ی تلفنی باید ۲۰هزار تومان به زندانیانی که وقتشان را به تو می‌دهند بپردازی.

این درویش زندانی که پس از حمله‌ی گارد زندان فشافویه به درویشان زندانی به بند سرقتی‌ها منتقل شده است به مجذوبان نور گفته است این ۲۰هزار تومان در قالب بسته‌های هروئین به زندانیانی که وقت تلفنشان را واگذار می‌کنند پرداخت می‌شود.

به گفته وی، هر زندانی در بند سرقتی‌ها به دلیل جمعیت زیاد زندانیان تنها روزی ۵ دقیقه نوبت تلفن دارد و اگر کار ضروری داشته باشد باید در ازای وقت اضافی، هروئین مصرفی زندانیان را تأمین کند.

او در پاسخ به پرسش خبرنگار ما که «آیا هروئین در دسترس است؟» می‌گوید: نه‌تنها در دسترس است بلکه زندانیان معتاد در حیاط زندان به راحتی هروئین مصرف می‌کنند.

این درویش زندانی گفته است: هروئین‌ها در بسته‌های ۲۰هزار تومانی بسته‌بندی شده‌اند. اگر وقت اضافی برای مکالمه تلفنی لازم داشته باشیم باید یک بسته ۲۰هزار تومانی هروئین بخریم و بدهیم به کسی که نوبتش را به ما داده است.

مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ که با نام فشافویه معروف است یکی از پرجمعیت‌ترین زندان‌های ایران است. مجذوبان نور پیشتر در گزارشی نوشته بود که هر بند از زندان فشافویه بیش از دوبرابر ظرفیت و گنجایش خود زندانی پذیرفته و شرایط آن به حدی اسفناک است که دست‌کم هفته‌ای یک نفر اقدام به خودکشی می‌کند.

یادآور می‌شود صدها درویش گنابادی پس از دستگیری خشونت‌آمیز در حادثه‌ی گلستان هفتم در یکم اسفندماه ۱۳۹۶ به زندان فشافویه منتقل شده و بر خلاف مصوبات آیین‌نامه اجرایی سازمان زندان‌ها که تأکید می‌کند محل حبس زندانیان باید متناسب با نوع جرم باشد آنها را در میان زندانیان مواد مخدر، سارقان و جانیان نگهداری می‌‌کنند.

حضرت آقای حاج دکتر نورعلی تابنده (مجذوبعلیشاه)

دیداری و شنیداری

حقوق / سلامت و جامعه

درس نامه

تماس با ما / پیوند ها