نگاهی به وضعیت جسمی عباس دهقان در ۳۷ روز اعتصاب غذا و دارو

on .

abbas dehghan1 b
عباس دهقان درویش زندانی که در جریان حادثه‌ی گلستان هفتم در یکم اسفند سال گذشته بازداشت شده است در حالی در انفرادی ۲-الف سپاه بازجویی می‌شود که در نتیجه‌ی ۳۷ روز اعتصاب غذا و دارو، از نظر جسمی به‌شدت تحلیل رفته است.

آقای دهقان برای پرونده‌‌ای که در دادگاه جنایی برای او باز شده بود مدت هفتاد روز زیر سخت‌ترین شکنجه‌ها قرار گرفت و در نتیجه‌ی ضربات پیاپی‌ای که در بازجویی به گوش او وارد کرده بودند دچار سکته گوش و عفونت شدید شد.

پزشکان برای درمان گوش این درویش گنابادی به کورتون متوسل شده بودند اما آقای دهقان پس از حادثه‌ی حمله‌ی روز هفتم شهریور گارد زندان فشافویه به درویشان زندانی و در اعتراض به حصر دکتر نورعلی تابنده قطب درویشان دست به اعتصاب غذا و دارو زد و وقفه در مصرف دارو باعث تشدید بیماری گوش او شد.

عباس دهقان که سال‌ها قبل یکی از کلیه‌هایش را به شکل انسان‌دوستانه و رایگان به یک بیمار نیازمند اهدا کرده بود تنها یک کلیه در بدن دارد و قوای جسمی او در نتیجه‌ی اعتصاب غذا و تحمل بار روانی بازجویی‌های پیاپی و سنگین در سلول‌های انفرادی به اندازه‌ای تحلیل رفته است که به گفته‌‌ی شاهدان حتی نتوانسته کودک نوزادش را که در دوره‌ی بازداشت او متولد شده است در آغوش بگیرد.

آقای دهقان صبح روز یکشنبه ۹ مهرماه از زندان فشافویه به انفرادی ۲-الف سپاه منتقل شده است.

حضرت آقای حاج دکتر نورعلی تابنده (مجذوبعلیشاه)

دیداری و شنیداری

حقوق / سلامت و جامعه

درس نامه

تماس با ما / پیوند ها