سرپوش گذاشتن بر فجایع زندان فشافویه در اطلاعیه سازمان زندان‌ها

on .

gharchak tehran bozorg97سازمان زندان‌ها که سعی در تقلیل‌دادن مشکلات نه‌فقط درویشان گنابادی بلکه سایر زندانیان زندان غیرانسانی فشافویه به مکالمه تلفنی و ملاقات دارد با جلوگیری از بازدید رسانه‌ها و فعالان حقوق بشر از آن زندان، بر آمار خودکشی زندانیان، فجایع پزشکی و بهداشتی و عدم امکانات حداقلی سرپوش گذاشته است.

مجذوبان نور پیشتر در گزارش‌های مختلف، وضعیت اسفناک زندان فشافویه را از زبان درویشان زندانی بازگو کرده است اما سازمان زندان‌ها بی‌توجه به این گزارش‌ها، بر نام درویشان گنابادی انگشت می‌گذارد تا صورت مسأله را به اعتراض بخشی از زندانیان محبوس در فشافویه تقلیل بدهد.

سازمان زندان‌ها در اطلاعیه‌ی جدید خود هیچ اشاره‌ای به آمار خودکشی در این زندان نکرده است و همچنین از زندانیانی که مشکوک به بیماری سل هستند نیز سخنی به میان نیاورده است.

هفته‌ی گذشته از زندان فشافویه گزارش شده بود که دو نفر از زندانیان به ابتلا به بیماری سل مشکوک هستند و برخی زندانیان در نتیجه‌ی کمبود امکانات پزشکی و کادر پزشکی متخصص جان خود را از دست داده‌اند.

آنچه درویشان گنابادی محبوس در زندان فشافویه خواستار آن هستند نه مکالمه‌ی تلفنی و ملاقات خارج از عرف است و نه بهره‌مندی از امتیاز خاصی مضاف بر حق و حقوق زندانیان. درویشان گنابادی زندانی بارها مسئولان زندان فشافویه را به اجرای مواد و مقررات مصرح در آیین‌نامه اجرایی زندان‌ها و اصل تفکیک جرائم و درنظرگرفتن نسبت محل حبس با نوع جرم دعوت کرده‌اند اما مسئولان این زندان غیراستاندارد، معلم زندانی را در کنار قاچاقچی مواد مخدر و معترض اجتماعی را در کنار اشرار نگهداری می‌کنند.

مجذوبان نور به‌زودی گزارش یکی دیگر از درویشان گنابادی از وضعیت این زندان غیراستاندارد را با صدای زندانی منتشر خواهد کرد.

حضرت آقای حاج دکتر نورعلی تابنده (مجذوبعلیشاه)

دیداری و شنیداری

حقوق / سلامت و جامعه

درس نامه

تماس با ما / پیوند ها